درباره

اتصال به localhost از طریق شبیه ساز اندروید ‘(IIS Express)

احتمالا براتون پیش اومده که برنامه ای برای اندروید بسازید که به وبسایت وصل بشه و اطلاعات دریافت کنه ، حالا اگه بخواین برنامه رو با شبیه ساز اندروید تست کنید و وبسایت هم بصورت local بر روی IIS Express در حال اجرا باشه چیکار کنیم که به وبسایت وصل بشه؟

در کامپیوتر برای اتصال به سایتی که گفتیم کافیه در مرورگر آدرس localhost  رو وارد کنید و به سایت وصل بشید ولی در شبیه ساز اندروید بجای localhost  باید 10.0.2.2  وارد کنید که اگه این رو هم وارد کنید خطا میده! چرا ؟؟  چون در  تنظیمات IIS Express تعریف نشده که آدرسی به غیر از localhost  رو قبول کنه!

نحوه تعریف آدرس در IIS Express :

وقتی  IIS Express در حال اجرا هست بر روی آیک  IIS Express کلیک کنید و گزینه Show all applications رو انتخاب کنید  تا لیست وبسایت هایی که در حال اجرا هست رو نشون بده حالا بر روی اسم وبسایت در حال تست راست کلیک کنید ، حالا گزینه هایی در پایین نشون داده میشن (گزینه ها در پایین اسم وبسایت میاد نه در گزینه های راست کلیک)که از بین اونها گزینه Config  رو انتخاب کنید و کلیک کنید. با این کار فایل applicationhost.config باز میشه که تنظیمات  IIS Express داخل اون قرار داره.

اون قسمتی که با  <sites> شروع میشه پیدا کنید و از داخل اون اسم سایتتونو پیدا کنید.

خطی که با  <bindings> شروع میشه رو پیدا کنید و خط زیر رو اضافه کنید :

<binding protocol=”http” bindingInformation=”*:14853:127.0.0.1″ />

تنظیمات رو ذخیره کنید و IIS Express رو ریستارت کنید.

حالا با وارد کردن ادرس 10.0.2.2:14853  میتونید وارد سایت بشید و برنامه تونو تست کنید.

چون در emulator  آدرس 10.0.2.2 به 127.0.0.1 تبدیل میشه بنابرین *:14853:127.0.0.1 رو وارد کردیم تا IIS به درخواست هایی که با 127.0.0.1 شروع میشه پاسخ بده.

سایر نکات

اگر از شبیه ساز Genymotion استفاده میکنید بجای 10.0.2.2 آدرس 10.0.2.3 را وارد کنید.

اگر از Visual Studio برای ایجاد وبسرویس استفاده میکنید visual studio را با استفاده از Run As Administrator اجرا کنید.

اگر از گوشی برای تست نرم افزار استفاده میکنید میبایستی IP کامپیوتری که IIS در حال اجرا است وارد کنید و همچنین شبکه گوشی و کامپیوتر یکی باشد.

 

نویسنده : حسین  پورآذر

منبع :

http://hoseinporazar.ir

درباره پورآذر کاسین

حسین پورآذر هستم ، فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار ، هدفم از تاسیس این وبسایت به اشتراک گذاری علوم برنامه نویسی و همچنین پیشرفت خودم میباشد.

یک نظر

  1. مهندس عالی عالی.یکی از بهترین و کمیاب ترین نکات در اینترنت .ممنونم مهندس واقعی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*